Aká je najlepšia vzdialenosť na sledovanie televízie


Najlepšia vzdialenosť od televízora

Mnoho ľudí si pri kúpe televízora nepoloží otázku: "Ako ďaleko od televízora sedieť?" Pri výbere by však mala zohrávať úlohu otázka vzdialenosti od televízora, pretože ovplyvňuje sledovanie. Správnym výpočtom môžeme dosiahnuť maximálny zážitok zo sledovania. 


Tabuľka vzdialeností

Určite si kladiete otázku, z akej vzdialenosti by ste mali sledovať televíziu? Ideálna vzdialenosť sledovania televízora od sedadla je približne 2,5-násobok uhlopriečky televízora. Podľa vypočítanej vzdialenosti môžeme približne odhadnúť ideálnu veľkosť televízora. 

Na urýchlenie výpočtu sme pripravili tabuľku s vypočítanou optimálnou vzdialenosťou od televíznej obrazovky k sedadlu.

  

Optimálna vzdialenosť od televízora

Z tabuľky už vieme, že neexistuje žiadna odporúčaná vzdialenosť od televízora. Na určenie vhodnej optimálnej vzdialenosti od televízora možno použiť niekoľko faktorov. Na správny výpočet potrebujete poznať veľkosť uhlopriečky a rozlíšenie televízora. Pomocou týchto dvoch údajov určte vhodnú vzdialenosť pozorovania. Medzi ďalšie faktory patrí veľkosť a usporiadanie miestnosti a výška, v ktorej je televízor zavesený, napr. pomocou držiaka televízora. Stred obrazovky by mal byť približne vo výške očí. Ako vysoko mám televízor zavesiť?


Vzdálenost od TV

Prečo je vzdialenosť dôležitá?

Ľudské oko je mimoriadne citlivý a zložitý orgán, ktorý nám umožňuje vnímať detaily. Ak sedíte príliš blízko obrazovky, oko nevníma kompletný obraz. Obraz bude horší, pretože budete vnímať jednotlivé pixely, ktoré tvoria obraz. Naopak, ak je vzdialenosť príliš veľká, oko nebude schopné vnímať jednotlivé detaily. Preto vám odporúčame, aby ste sa držali tabuľky, aby ste dosiahli čo najlepší zážitok zo sledovania.

Podstavec - stojan pod TV

Tipy na najlepšie držiaky na TV

Neviete aký držiak z našej ponuky vybrať? S týmito variantami budete maximálne spokojní a zvolíte zaručene správne.

Otočný držák na TV

Ekonomická varianta

HT-781 - Pohodlná manipulace všemi směry, ideální do obývacího i dětského pokoje.


Výklopný držák na TV

Najlepší pomer cena/výkon

Držiak HS-X8 - Pevná konštrukcia, krytky na vedenie káblov, jednoduchá inštalácia.Prvotriedna kvalita

SP-2/L700 - Robustná konštrukcia, možnosť natočenia kolmo k stene (o 90 °), nosnosť 68 kg.


Pokiaľ už viete, ktorý držiak je pre vás ten najvhodnejší, môžete prejsť na výber držiaka a overenie jeho kompatibility s televízorom.

Neviete si rady?

My vám poradíme

Do poradne

info@lacnedrziaky.sk
+421 948 151 569