Ako čistiť obrazovku televízora LEDPrach, šmuhy a iné nečistoty sú nevzhľadné a môžu byť nepríjemné pri sledovaní. Na čistenie obrazovky existuje jednoduché riešenie. Používajte však len nástroje určené na čistenie televíznej obrazovky. Nevhodné čistiace prostriedky a utierky môžu pri čistení poškodiť obrazovku. Každý typ televízora potrebuje trochu inú starostlivosť, ale postup je takmer vždy rovnaký.  


Ako často by som mal čistiť obrazovku? 

Televíznu obrazovku čistite pravidelne, ale nie denne. Odporúča sa aspoň raz týždenne, najlepšie dvakrát týždenne.  


Čím mám čistiť obrazovku?

Základom je používať špeciálne čistiace prostriedky (nemali by obsahovať alkohol), utierky z mikrovlákna a dezinfekčné utierky. To platí pre všetky typy obrazoviek. 

Ako vyčistiť obrazovku televízora LED? V prvom rade vždy odpojte televízor od elektrickej siete. Nechajte ho vychladnúť. Obrazovku utrite na sucho mäkkou handričkou, aby ste odstránili prach. Obráťte handričku alebo ju vymeňte za čistú, niekoľkokrát naneste čistiaci prostriedok, aby sa navlhčil, a jemne utrite obrazovku. Pred zapnutím televízora nechajte obrazovku vyschnúť. 


Prečo je dôležitá údržba? 

Okrem zlepšenia estetického vzhľadu predĺži pravidelná údržba životnosť televízora a zníži jeho znehodnotenie.  


Ako a čím čistiť iné typy obrazoviek 

LCD displej - na čistenie použite handričku, zotrite prach, nastriekajte špeciálny čistiaci prostriedok na LCD displej a utrite pásik po pásiku.   

OLED - potrebujú špeciálnu starostlivosť. Je dôležité sa o ne pravidelne starať. Malými krúživými pohybmi najprv utrite obrazovku do sucha a potom ju rovnakým spôsobom umyte, netlačte, len jemne a zľahka utrite. 

QLED - zľahka nastriekajte destilovanú vodu na handričku a utrite.

PLASMA - na utieranie obrazovky odporúčame používať špeciálne čistiace obrúsky. 

Nezabudnite odstrániť nečistoty aj z rámu televízora. 


Tipy na záver 

Držiaky na TV môžu pomôcť minimalizovať šmuhy a odtlačky prstov. Umožnia vám tiež ľahšie čistenie televízora vďaka jednoduchému otáčaniu podľa potreby.  


Praktické držiaky monitora umožňujú lepšiu manipuláciu a nastavenie monitora. Rameno sa dá posunúť do požadovanej polohy.

Neviete si rady?

My vám poradíme

Do poradne

info@lacnedrziaky.sk
+421 948 151 569