Ako pripojiť monitor k notebooku cez HDMI

Pripojenie monitora alebo televízora k notebooku prostredníctvom rozhrania HDMI je jednoduchý spôsob, ako zväčšiť obrazovku a zlepšiť zobrazenie. Najprv musíte zistiť, či váš notebook a monitor alebo televízor podporujú pripojenie HDMI. Potom budete potrebovať kábel HDMI, ktorý sa líši dĺžkou a kvalitou.


Typy káblov HDMI

Existujú tri hlavné typy káblov HDMI: HDMI štandardný, HDMI high-speed a HDMI ultra high-speed. Štandard HDMI je najbežnejší a najlacnejší a na bežné používanie postačuje. Vysokorýchlostný HDMI je rýchlejší a vhodný na prenos obrazu s vysokým rozlíšením. Ultra vysokorýchlostný HDMI je najrýchlejší a najkvalitnejší, ale aj najdrahší.


HDMI kábel 8K


Ako sa pripojiť pomocou kábla HDMI

1. Pripojte koniec kábla HDMI k portu HDMI na vašom prenosnom počítači. Port sa zvyčajne nachádza na zadnej alebo bočnej strane notebooku, ak váš notebook nemá port HDMI, môžete použiť iné spôsoby pripojenia k monitoru alebo televízoru. Môžete napríklad použiť adaptér HDMI-VGA alebo HDMI-DVI, ktorý vám umožní pripojiť kábel HDMI k portu VGA alebo DVI na vašom prenosnom počítači.


2. Pripojte druhý koniec kábla k portu HDMI na monitore alebo televízore. Tento port sa zvyčajne nachádza na zadnej alebo bočnej strane zariadenia.


3. Uistite sa, že je notebook zapnutý a monitor alebo televízor je zapnutý a pripojený k zdroju napájania.


4.V prenosnom počítači prejdite do nastavení zobrazenia a skontrolujte, či je ako výstupné vybraté HDMI. Ak sa na monitore alebo televízore nezobrazuje obraz, skúste zmeniť nastavenia zobrazenia na prenosnom počítači alebo reštartovať prenosný počítač.


5. Ak sa na monitore alebo televízore zobrazí obraz, mali by ste byť schopní pripojiť notebook k zariadeniu pomocou kábla HDMI.

Neviete si rady?

My vám poradíme

Do poradne

info@lacnedrziaky.sk
+421 948 151 569