Ako vybrať?


Výber televízneho držiaku nie je žiadna veda. Ak viete, kde umiestniť televízor, výber a nájdenie kompatibility je hračkou. Ako prvé je treba spomenúť dôležitú informáciu - uhlopriečka nie je vo výbere štandartná, je len orientačná a odporúčaná. Na našej stránke dávame len doporučenie, ale nie je to hlavný faktor pri výbere.


Pred výberom držiaka televízora musíte premýšľať o tom, čo od držiaku očakávate, keď na neho zavesíte televíziu. Takže potrebujete vedieť, aký typ konzoly potrebujete. Fixný držiak umožňuje zavesenie televízie na stenu ako obrázok. S tým to držiakom nie je možné manipulovať. Sklopný držiak ponúka možnosť sklopenia televízora smerom nadol a pre niektoré typy aj smerom nahor. S otočným držiakom si môžete televízor posunúť od steny a natočiť do strán, prípadne sklopiť. Výškovo nastaviteľný držiak TV je jedným z najluxusnejších držiakov. S jeho pomocou, môžete nie len presunúť televízor od stenyy, otočiť ho do strán alebo nakloniť, ale tiež nastaviť výšku. Držiak  s umiestnením na strop sa používa v miestach, kde nie je žiadna stena, alebo nie je možné na ňom namontovať držiak. 

Kliknutím získate úplný prehľad o typoch držiakov na TV.


Držiak a televízna kompatibilita

Predovšetkým je potrebné porovnať hmotnosť televízora a nosnosť držiaka. Ak je všetko v poriadku a váha televízora nepresahuje nosnosť držiaka, je to polovica výhry. Teraz nájdete na televízore štandard VESA. Toto je rozstup štyroch závitov (šírka x výška) na zadnej strane televízora, ktorý drží držiak. Toto je niekedy uvedené v manuáli. Ale jednoducho ju môžete zmerať obyčajným metrom. Meranie vždy prebieha v strede závitu.
Po zistení  VESA normy porovnajte údaj s údajmi o produkte (u držiaka). Štandard VESA je u držiakov zapísaný v nasledovnej forme - od 100x100 do 400x400 mm. To znamená, že ak zmeríte rozstup závitov televízora v rozmedzí od 100x100 do 400x400 mm (vrátane), môžete použiť držiak. Inými slovami, ak nameráte u TV VESA normu 200x200 mm a u držiaku je napísaný údaj 100x100 až 400x400 mm, držiak môže byť použitý a zavesiť naň televízor.Chcete sa dozvedieť viac o výbere držiaku na TV a iných držiakoch? Navštívte našu veľkú poradňu
..

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Další informace