Poradňa

Výber televízneho držiaku nie je žiadna veda. Ak viete, kde umiestniť televízor, výber a nájdenie kompatibility je hračkou. Ako prvé je treba spomenúť dôležitú informáciu - uhlopriečka nie je vo výbere smerodajná, je len orientačná a odporúčaná. Na našej stránke dávame len doporučenie, ale nie je to hlavný faktor pri výbere.


Pred výberom držiaka televízora musíte premýšľať o tom, čo od držiaku očakávate, keď na neho zavesíte televíziu. Takže potrebujete vedieť, aký typ konzoly potrebujete. Fixný umožňuje zavesenie televízie na stenu ako obrázok. S tým to držiakom nie je možné manipulovať

Sklopný ponúka možnosť sklopenia televízora smerom nadol a pre niektoré typy aj smerom nahor.

otočným držiakom si môžete televízor posunúť od steny a natočiť do strán, prípadne sklopiť. Tento typ držiakov, patrí k najobľúbenejším.

Výškovo nastaviteľný je jedným z najluxusnejších držiakov. S jeho pomocou, môžete nie len presunúť televízor od stenyy, otočiť ho do strán alebo nakloniť, ale tiež nastaviť výšku

Držiak  s umiestnením na strop sa používa v miestach, kde nie je žiadna stena, alebo nie je možné na ňom namontovať držiak. Držiak potom visí s TV dole zo stropu.


Jak zjistit VESA standard?

VESA norma


Držiak a televízna kompatibilita

Predovšetkým je potrebné porovnať hmotnosť televízora a nosnosť držiaka. Ak je všetko v poriadku a váha televízora nepresahuje nosnosť držiaka, je to polovica výhry. 

Teraz nájdete na televízore štandard VESA. Toto je rozstup štyroch závitov (šírka x výška) na zadnej strane televízora (odporúčame premerať metrom), ktoré drží držiak. Toto je též niekedy uvedené v manuáli. Ale jednoducho ju môžete zmerať obyčajným metrom. Meranie vždy prebieha v strede závitu


Napríklad nameriate 200x400 mm, označíte v kategórii vo filtrácii tento parameter a vyjdú vám vhodné držiaky pre vašu TV.


Více a do podrobna se dočtete v naší kompletní poradně nebo kontaktujte našeho specialistu na e-mailu info@lacnedrziaky.sk alebo telefónu +421 948 151 569.

Neviete si rady?

My vám poradíme

Do poradne

info@lacnedrziaky.sk
+421 948 151 569