Ako vybrať držiak na mobil

Výber držiaka na mobil je jednoduchou záležitosťou. Vo väčšine prípadov je nutné si ustrážiť iba rozmery telefónu a tiež si uvedomiť, čo od držiaka očakávate a kam chcete mobilný telefón (držiak) umiestniť.


Do auta

Držiaky na mobil do auta umožnia ľahké a bezpečné uchytenie. Držiak je výborným pomocníkom pri využití handsfree alebo GPS. Existuje niekoľko typov držiakov, ktoré môžete použiť. Použitím držiaka zvyšujete aj bezpečnosť jazdy, také se jedná o oblíbené příslušenstvo do auta.

Držiaky do vetracej mriežky ponúkajú ľahké a bezpečné uchytenie, pretože nebránia vodičovi pri výhľade z vozidla. Niektoré držiaky ponúkajú aj možnosť natočenia či sklopenia. Uchytenie telefónu je riešené pomocou rozťahovacích ramien, ktoré sa vďaka pružine po uchytení telefónu zocvaknú a pevne telefón držia. Inou možnosťou uchytenia sú rozťahovacie packy alebo magnet.


Ďalšou možnosťou, kam v aute umiestniť držiak s telefónom, je sklo. Tu je však mať na pamäti, či nebudete mať príliš obmedzený výhľad z vozidla – je potrebné zvoliť také umiestnenie umiestnenia, aby nebola ohrozená bezpečnosť jazdy. Niektoré typy držiakov na sklo sú vybavené aj krátkym ramenom, preto je možné držiak nastaviť.

Uchytenie telefónu je opäť vo väčšine prípadov riešené rozťahovacími packami. Pri výbere si treba dať pozor na veľkosť telefónu (predovšetkým na jeho šírku), aby v prípade rozťahovacích paciek bol priestor medzi nimi pre telefón dostatočný.


Držiak na mobil na sklo


Na bicykel

Držiaky na bicykel sú výborným doplnkom na jazdu. Vďaka nim môžete mať telefón neustále pod kontrolou a sledovať napríklad spustenú mobilnú aplikáciu na jazdu na bicykli, počúvať obľúbenú hudbu alebo používať GPS. Umiestnenie na riadidlách je bezpečné a pohodlné. Pomocou uťahovacej skrutky sa držiak pevne dotiahne k riadidlám - nebude tak hroziť pád držiaka.

Opäť pomocou rozťahovacích labiek sa držiak roztiahne na potrebnú veľkosť pre uchytenie telefónu. Platí teda to isté, čo u predchádzajúcich, treba si postrážiť hlavne dostatočnú šírku paciek v závislosti na šírke telefónu. Niektoré typy držiakov ponúkajú pre väčšiu bezpečnosť ešte gumu, s pomocou ktorej zaistíte väčšiu stabilitu na držiaku.

Držiak na mobil na bicykel HS-1102


Na stôl, na stenu,...

Mobilný telefón je dnes možné uchytiť takmer kamkoľvek. Obľúbenými sa stávajú držiaky na stôl s ramenom. Rameno umožní nastaviť telefón do pohodlnej polohy na písanie či sledovanie videí. Takmer samozrejmosťou sú už najrôznejšie stojančeky, ktoré sú v 99% univerzálne a slúžia pre efektívne a elegantné odloženie telefónu.

V poslednej dobe sa tiež obľúbenejšími stávajú držiaky na stenu. Do týchto držiakov je možné potom telefón (prípadne podľa veľkosti aj tabliet) vložiť a sledovať videá alebo sa pri varení držať receptu bez použitia rúk.

Stolový stojan na tablet HS-2005


Na záver

S nadsadením sa dá povedať, že držiaky na mobilné telefóny sú úplne univerzálne. Jediným obmedzením je maximálna rozťažiteľnosť labiek u niektorých typov (spomínané vyššie). Vzhľadom na nízku hmotnosť mobilných telefónov nie je nutné riešiť nosnosť držiakov. Dôležité je teda si uvedomiť čo od držiaka očakávate a či je pre vás dôležitý design.


V prípade, že si nie ste istí výberom, alebo len nemáte čas na študovanie, neváhajte nás kontaktovať. Radi a rýchlo vyhotovíme ponuku s niekoľkými typmi držiakov priamo pre vás.


Kontaktujte nás na e-maile info@lacnedrziaky.sk alebo rovno zavolajte na +421 948 151 569

Neviete si rady?

My vám poradíme

Do poradne

info@lacnedrziaky.sk
+421 948 151 569