Držiak na TV umožní zavesenie televízora na stenu. Svoje obľúbené relácie si tak môžete vychutnať vo väčšom komforte. V ponuke nájdete držiaky určené pre televízory LCD, LED, OLED, QLED a PLAZMA rôznych značiek ako Samsung, LG, Sony a mnoho ďalších. Držiaky sú univerzálne, je potrebné sa riadiť iba nosnosťou držiaka a VESA štandardom. Pozrite sa ako správne vybrať držiak na TV.
Pri montáži konzoly do sadrokartónu je nevyhnutné použiť molly kotvy, aby sa zabránilo riziku pádu."Zobraziť viac

Filtrácia

Filtrácia

odmm
Viac
Viac
Viac
odmmdomm
oddo
odkgdokg
Vymazať všetky filtre

Produkty

Držiak na televízor by nemal chýbať v žiadnej domácnosti. Moderné TV sú konštruované pre zavesenie na stenu. Podľa toho, kam chcete TV umiestniť a či s ňou budete chcieť manipulovať, zvolíte vhodný držiak na televíziu.


Fixné - bez možnosti manipulácie  ponúkajú možnosť zavesenia televízora na stenu ako obraz. Odporúčame na zvislé plochy a do miest, kde nie je potrebné s televízorom ďalej manipulovať. S týmito držiaky nie je možné ďalej manipulovať (otáčať či sklápať). Tieto držiaky sa vyznačujú veľkou nosnosťou a malou vzdialenosťou od steny (je nutné dať si pozor na vývod kabeláže). Sú pomerne univerzálne, ale aj tu sa treba riadiť VESA normou a hmotnosťou TV. Cena u týchto držiakov je nízka, pretože ponúka základné zavesenie TV.


Držiaky s náklonom sú veľmi podobné držiakom fixným (pevným), ako bonus však ponúka možnosť vyklopenia obrazovky smerom dole, prípadne hore. Aj tieto držiaky ponúkajú pomerne veľkú nosnosť a malú vzdialenosť od steny. Vhodné sú tam, kde je nutné sklopenie TV pre optimálny pozorovací uhol. S týmito držiaky nie je možné otáčať do strán. Držiaky sa líšia systémom náklonu, vzdialenosťou od steny, nosnosťou, veľkosťou a náklonom, ktorého možno dosiahnuť. Otočné (kĺbové) držiaky Tieto držiaky ponúkajú sklopení alebo natočenie televízoru do požadovaného uhlu a tiež odsutuní TV od steny.


Otočné s výsuvným ramenom sú vhodné aj pre inštaláciu TV do rohu miestnosti. Často je možné s týmito držiakmi natočiť TV až kolmo k stene (podľa typu držiaka a podľa šírky TV). Otočné držiaky ponúkajú užívateľovi kompletnú komfort a pohodlie pri sledovaní obľúbených programov. Cenovo sú kĺbové držiaky na vyššej cenovej úrovni ako držiaky fixné a sklopné. Všetko sa odvíja od veľkosti TV a od požiadaviek zákazníka.


Stropné sú určené na zavesenie televízora do stropu. Vhodné sú tam, kde nie je možné použiť ostatné držiaky. ide predovšetkým o priestory, kde nie je múr. Všetky stropné držiaky sú vybavené systémom pre skryté vedenie kabeláže a podľa typu ponúkajú natočenie do strán, sklopenie alebo výškové nastavenie TV. líšia sa predovšetkým vzdialenosťou od stropu, veľkosťou a nosnosťou.


Výškovo nastaviteľné patrí medzi najluxusnejšie držiaky na trhu. Ponúkajú užívateľovi ten najväčší komfort a pohodlie. Nechýba náklon, natočenie do strán, odsunutie TV od steny a samozrejme výšková nastaviteľnosť. Televíziu si tak behom okamihu nastavíte do požadovanej polohy. U týchto držiaku je potrebné dať si pozor na minimálna hmotnosť televízora, aby sa držiak samovoľne nevracal do tzv. hornej polohy.


Stolné  (podstavce)

Podstavce pod TV (niekedy tiež stolné stojany na TV) nahrádzajú klasické stojančeky, ktoré sú súčasťou balenia TV. Podľa podstavca typu je možné s televíziou otáčať do strán, alebo ľahko sklápať. Dizajnové podstavce pod TV majú napríklad sklenenú podstavu. Sú univerzálne podľa VESA štandardu.

Ako vybrať TV držiak


Kompatibilita držiaku a televízie sa určuje podľa dvoch základných parametrov. Jedným z nich je nosnosť , ktorá musí byť vyššia ako hmotnosť TV. V ideálnom prípade je dobré ponechať si aj rezervu. Kabeláž tiež niečo váži a pri inštalácii sa ľahko môžete o držiak s TV oprieť a problém je na svete. Nie je teda dobré nosnosť podceňovať.

Druhým, nemenej dôležitým parametrom, je VESA štandard (VESA norma). Jedná sa o rozstup závitov na zadnej strane TV, ktorá musí odpovedať jednému zo štandardov, ktoré podporuje vybraný držiak. U TV držiakov je vždy uvedený výpis podporujúcich VESA štandardov.

Dôležité je uvedomiť si, že uvedená uhlopriečka u držiakov je len orientačná a odporúčaná. Nie je v žiadnom prípade smerodajná a rozhodujúca. Veľkosť uhlopriečky je dôležitá len v špeciálnych prípadoch (otáčanie TV až o 90 °, inštalácia do neštandardných priestorov, špeciálna manipulácia s TV, ...)Inštalácia TV do rohu

Nie je vôbec zložitá, ako si niektorí myslia. Nie je ani potreba mať špeciálny rohový držiak. Postačí "obyčajný" kĺbový držiak, ktorý si nastavíte cez roh. Najideálnejší na manipuláciu a nastavenie sú jednoramenné kĺbové držiaky.