Typy TV držiakov


Veľký a kompletný prehľad všetkých dostupných typov držiakov na TV. Ak neviete, ktorý typ držiaka si vybrať, tu zistíte výhody jednotlivých typov.  


Fixné (pevné) držiaky na TV

Fixné držiaky na TV sa vyznačujú vysokou nosnosťou a veľmi malou vzdialenosťou od steny. S pevnými držiakmi nie je možné manipulovať (nemožno ich otáčať do strán ani nakláňať). Odporúčajú sa preto na miesta, kde s televízorom nie je potrebné manipulovať.

Vzhľadom na minimálnu vzdialenosť od steny odporúčame skontrolovať, kde má televízor (ktorý plánujete umiestniť na držiak) káblové zásuvky. Ak sú na zadnej strane, môže byť veľmi malá vzdialenosť od steny problémom a manipulácia s konektormi môže byť problematická. Rovnako ako pripojenie USB flash disku alebo SD karty. Vzdialenosť od steny možno zväčšiť použitím dištančných krúžkov, ktoré však nemusia byť súčasťou každého držiaka. Preto odporúčame pevný držiak pre televízory, ktoré majú vývody káblov na boku alebo v spodnej časti.

Inštalácia je veľmi jednoduchá a cena je prístupná pre každého.

Výhody: 

 • Nízke náklady
 • Vysoká nosnosť
 • Minimálna vzdialenosť od steny
 • Ideálne do sadrokartónu (odporúčame použiť molly kotvy)

Fixní (pevný) TV držák

Máte už vybraný televízor a držiak do svojej obývačky? Ostatný nábytok si môžete pozrieť v Jysk leták a získať tak ďalší nábytok ako sedačka, konferenčný stolík a ďalšie za výhodnú cenu...


Naklápacie držiaky na TV

Naklápacie držiaky na TV umožňujú nakloniť obrazovku televízora smerom nadol a pri niektorých modeloch aj smerom nahor. Podobne ako pevné držiaky, aj naklápacie držiaky majú relatívne veľkú nosnosť a malú vzdialenosť od steny. Naklonenie sa pohybuje od 5° do 20° a vo výnimočných prípadoch aj viac. 

Naklonenia sa líšia nosnosťou, uhlom naklonenia a predovšetkým systémom naklonenia. Pri starších typoch konzol sa systém naklápania rieši uvoľnením skrutiek na každom ramene. Tento systém je nepohodlný, pretože skrutky sú kvôli malej vzdialenosti od steny ťažšie prístupné a ťažšie sa s nimi manipuluje. Nové držiaky majú systém, pri ktorom nie je potrebné nič povoľovať a televízor môžete pohodlne nakláňať. Stačí len nastaviť veľkosť sily (v závislosti od televízora), ktorú potrebujete na dosiahnutie náklonu na prvýkrát. 

Veľkosť uhla náklonu sa líši od držiaka k držiaku. Uhol náklonu sa pohybuje, ako už bolo spomenuté, od 5° do 20° a zo skúseností môžeme potvrdiť, že napríklad uhol 10° je na bežné domáce použitie úplne postačujúci.


Výhody:  

 • Nízka cena
 • Vysoká nosnosť
 • Minimálna vzdialenosť od steny
 • Pohodlný systém naklápania na moderných konzolách
 • Keď sa naklápanie nepoužíva, konzola sa tvári ako pevná
 • Ideálne do sadrokartónu (odporúčame použiť molly kotvy)

Sklopný držák na TV

Naklápacie (otočné) držiaky

Naklápacie držiaky na TV možno rozdeliť na dva typy. Prvým sú nevýsuvné držiaky s ramenom, ktoré ponúkajú len mierny náklon a mierne otáčanie do strán (v závislosti od veľkosti televízora). Tieto držiaky nemajú výsuvné rameno, takže nie je možné otočiť obrazovku o viac ako 20° na každú stranu.


Naproti tomu držiaky s výsuvným ramenom umožňujú nielen naklonenie obrazovky, ale aj odsunutie televízora od steny a jeho následné naklonenie do strán. Tieto držiaky poskytujú široké možnosti nastavenia obrazovky. Televízor je možné pohodlne oddialiť od steny a potom ho otočiť do strany. V závislosti od veľkosti televízora a typu kĺbového držiaka je možné ho tiež otočiť až o 90°, t. j. kolmo na stenu.


Niektoré typy kĺbových držiakov sú vhodné aj na zavesenie televízora do rohu miestnosti. V tomto prípade odporúčame skôr jednoramenné držiaky (napr. Northbayou DF-400 alebo Northbayou SP-2) ako dvojramenné držiaky (napr. Držiak HS-316). Dôvodom je pohodlnejšia manipulácia a väčšie možnosti nastavenia.


Uvádzaná nosnosť otočných držiakov zostáva rovnaká pri akejkoľvek polohe držiaka. To znamená, že aj pri maximálnom vysunutí (maximálnom pákovom efekte) je garantovaná udávaná nosnosť.

Rozdiely medzi držiakmi sú veľké. Od nosnosti, cez maximálnu vzdialenosť od steny, konštrukciu s jedným alebo dvoma ramenami až po dizajn.


Výhody:  

 • Naklápanie a otáčanie televízora
 • Pohodlný prístup ku kabeláži
 • Dizajnová funkcia
 • Nastaviteľná vzdialenosť od steny
 • Korekcia roviny - vyrovnanie televízora po montáži


Moderní luxusní držák na TV Holders HS-316


Výškovo nastaviteľné TV držiaky

Na nastavenie výšky nie je potrebné žiadne náradie. Všetko môžete urobiť ručne bez uvoľňovania skrutiek. Televízor jednoducho "stiahnete" nadol alebo nahor.

Držiaky sa opäť líšia nosnosťou, samozrejme štandardom VESA, vzdialenosťou od steny a v neposlednom rade dizajnom. Väčšina z nich má aj systém na vedenie káblov.  

Výhody:  

 • Naklápanie a otáčanie televízora
 • Pohodlný prístup ku kabeláži
 • Dizajnová funkcia
 • Nastaviteľná vzdialenosť od steny
 • Korekcia roviny - vyrovnanie televízora po inštalácii
 • Nastavenie výšky televízora bez použitia náradia

 Moderní výškově nastavitelný TV držák M-94


Stropné držiaky TV

po zavesení upraviť výšku TV

Viaceroobrazovkové stropné držiaky sú k dispozícii aj pre rôzne podniky - napríklad zadné, vedľa seba, nad sebou,. ...

Montáže sa líšia nastavením výšky, samozrejme nosnosťou a štandardom VESA a tiež dizajnom.

Výhody: 

 • Skrytá kabeláž
 • Dizajnový prvok
 • Ideálna možnosť na miesta, kde nie je stena

Držák TV na strop


Stojany na televízor

Stojany na televízor nahradia klasické stojany, ktoré sa dodávajú s televízorom. Ľahko nahradia stojany a dajú sa umiestniť na komodu alebo TV stolík. Vždy sa však uistite, že máte dostatočnú šírku pre TV stolík alebo obývaciu stenu. Výhodou v tomto prípade je, že si môžete vybrať dizajn a materiál a uvedený kus nábytku bude v obývačke viac vynikať. Televízne stolíky si môžete vyfiltrovať podľa štýlu alebo ceny na Biano.cz. Samozrejme, nemali by ste podceniť výber televíznych stojanov.

U týchto stojanov by ste mali brať do úvahy ich nosnosť a následnú stabilitu televízora. Niektoré typy sú navyše otočné, takže obrazovku môžete pohodlne otáčať do strán. Výhodou môže byť aj nastavenie výšky. Tá je riešená tak, že niektoré stojany umožňujú 2 alebo 3 výškové polohy.

Výhody: 

 • Výmena tradičných stojanov
 • V niektorých prípadoch konštrukčné vlastnosti
 • Prakticky univerzálne
 • Jednoduchá inštalácia


Podstavec - stojan pod TV


Tipy na najlepšie držiaky na TV

Neviete, ktorý držiak si vybrať z našej ponuky?  S týmito možnosťami budete maximálne spokojní a vyberiete si zaručene.  


Otočný držák na TV

Ekonomická možnosť

HT-781Výklopný držák na TV

Najlepší pomer cena/výkon

Držiak HS-X8 - Robustná konštrukcia, krytky na vedenie káblov, jednoduchá inštalácia.Premiová kvalita

SP-2/L700 - Robustná konštrukcia, možnosť natočenia kolmo k stene (90°), nosnosť 68 kg.


Akonáhle viete, ktorý držiak je pre vás najvhodnejší, môžete prejsť na výber držiaka a skontrolovať jeho kompatibilitu s vaším televízorom.

Neviete si rady?

My vám poradíme

Do poradne

info@lacnedrziaky.sk
+421 948 151 569