Ako si pri práci za stolom "chrániť chrbát"

Chronickou bolesťou chrbta trpia milióny dospelých


Je hlavnou príčinou pracovné neschopnosti a môže spôsobiť, že každodenné činnosti budú neznesiteľné. Keďže profesie naďalej podporujú dlhodobé sedenie, doplatia na to naše chrbty. Tu je návod, ako si môžete "chrániť chrbát pri sedení":


1. Natiahnite si hrudný kôš

Hrudná chrbtica je oblasť medzi hornou a strednou časťou chrbta. Je zodpovedný za 80 % rotačných pohybov trupu. Zlý stav hrudnej chrbtice je hlavnou príčinou obmedzenej pohyblivosti. Tento strečing znižuje bolesť a napätie a zlepšuje pohyblivosť.

Natiahnutie hrudného koša


2. Roztiahnutie flexorov bedrového kĺbu

Celodenné sedenie oslabuje ohybače bedrového kĺbu. To môže viesť k problémom s držaním tela a stabilitou a neskôr aj k vážnejším zraneniam bedrového kĺbu.

Toto naťahovanie zvráti negatívne účinky sedenia na vaše boky.

Roztiahnutie flexorov bedrového kĺbu


3. Hýžďové mosty

Hýžďové svaly sú kľúčovou svalovou skupinou, ktorá naťahuje boky a uvoľňuje spodnú časť chrbta. Hýžďový most je skvelý cvik na posilnenie hýždí a zvýšenie sily stredu tela a celkovej stability.

Hýžďové mosty

4. Sedacie úklony

Tento jednoduchý pohyb naťahuje krk, hrudník a ramená, ako aj hornú a dolnú časť chrbta. Ak ich budete vykonávať pravidelne, posilníte svoje jadro, zmiernite bolesti chrbta pri sedení a zlepšíte celkovú pohyblivosť.

Sediace zvraty

Kancelársky tip na minimalizáciu bolesti chrbta:

Používajte stôl s nastaviteľnou výškou. Mnohé z nich umožňujú prepínať medzi sedením a státím stlačením tlačidla. To vás povzbudí k tomu, aby ste trávili čas na nohách, a nie na stoličke. Je to malá investícia s veľkou návratnosťou.

stôl s nastaviteľnou výškou.

Začnite hneď!

Nikdy nebudete ľutovať, že sa staráte o svoje telo. Investujte teraz čas do svojho zdravia, aby ste si mohli užívať život, na ktorom tak tvrdo pracujete.


Zdroj: twitter.com/johnnyxbrown/status/1603013948017889280

Neviete si rady?

My vám poradíme

Do poradne

info@lacnedrziaky.sk
+421 948 151 569