Ako zistiť typ televízie

Kde nájdem názov TV?

Máte televíziu napr. Samsung, chcete si k nej zaobstarať originálny držiak na televíziu, ale neviete, aký držiak vybrať?

Sú dva spôsoby, ako držiak vybrať, a to podľa názvu televízie, pokiaľ ho nedokážete zistiť, tak podľa VESA štandardu a hmotnosti televízie.

Pokiaľ chcete vybrať držiak podľa názvu televízie, tak ho musíte najskôr nájsť, väčšinou býva v tvare ako „Samsung UE55TU8072“ a nájdete ho:


1. Na štítku na zadnej strane TV

Každá televízia je vybavená štítkom, kde nájdete výrobné údaje o danom televízore. Model, typ alebo sériové číslo, to všetko objavíte na štítku, ktorý sa nachádza na zadnej strane TV. Nezaberie to ani pár minút a budete vedieť, čo ste potrebovali. Pokiaľ však už nie je nálepka čitateľná, stále je dosť možností, ako údaj zistiť.


2. Vo faktúre

S každým tovarom Vám príde faktúra, obsahujúca dôležité údaje o výrobku. Napriek tomu však po skončení záruky veľa ľudí faktúru vyhodí, ale občas ju môžete nájsť ešte v e-maile.

3. Návod

V tom prípade odporúčame preštudovať návod, aj v ňom nájdete všetko, čo potrebujete poznať.

4. Na krabici

Ďalším tipom, kde môže údaj byť, je originálna krabica od výrobku.


Pokiaľ ste televízor zakúpili online, skúste do internetového prehliadača zadať: „Televízia Samsung 55“ (alebo inú uhlopriečku) a skúsiť pohľadať Váš model.

Ak sa Vám ani tak nepodarí nájsť odpoveď, v chytrej smart televízii môžete nájsť parametre v nastavení, pomocou QR kódu, ktorý stačí naskenovať do telefónu. Alebo vyhľadať: Ponuka > Podpora > „Kontaktovať Samsung“ alebo „O tomto televízore“.

Keď názov nájdete, zadajte ho k nám do filtra „Názov TV“ a zobrazia sa vhodné držiaky pre Váš televízor. Pokiaľ si stále nie ste istí, aký držiak vybrať, zavolajte nám +421 948 151 569 alebo napíšte info@lacnedrziaky.sk

Ako vybrať drzák podľa typu tv

Neviete si rady?

My vám poradíme

Do poradne

info@lacnedrziaky.sk
+421 948 151 569