Výber držiaku v 3 + 1 krokoch

Chcete držiak na televízor  a neviete aký vybrať, resp. ako overiť kompatibilitu? Potom je týchto nasledujúcich pár riadkov určené práve vám. Nie je to nič zložité. Tu sú 3 základné kroky a jeden bonusový, ktorými sa treba riadiť.


1. Krok

Ujasnite si, aký držiak máte v pláne zakúpiť. Či má byť čisto fixný (iba zavesenie na stenu), sklopný (náklon obrazovky smerom nadol), otočný (nastaviteľná vzdialenosť od steny a natočenie do strán) alebo stropný (zavesenia TV zo stropu). Ak budete potrebovať špecifický držiak (do rohu, natočenie TV o 90 °, určitú vzdialenosť od steny, ...) využite nášho sprievodcu, alebo sa obráťte na našu zákaznícku podporu.


TV držiak L-600


2. Krok

Zistite VESA normu (rozteč závitov na zadnej strane TV) vašej TV a porovnajte s VESA štandardom držiaku. Ak držiak podporuje VESA normu vašej TV, môžete držiak použiť. Ak neviete, čo je VESA štandard, odporúčame náš článok - Čo je to VESA, kde je všetko dopodrobna vysvetlené.


VESA štandardy


3. Krok

Porovnajte hmotnosť TV s nosnosťou držiaku. Nie je na škodu si nechať menšiu rezervu, pretože nejakú hmotnosť má kabeláž a pri inštalácii je o TV tiež môžete oprieť a riešiť nepríjemnú situáciu, ešte pred zavesením TV, nie je úplne ideálne. U výškovo nastaviteľných držiakov treba dbať aj na minimálnu hmotnosť televízora kvôli správnej funkčnosti výškového nastavenia.


TV držiak na stenu


4. Krok (bonusový)

Neriešte veľkosť uhlopriečky. Predovšetkým u sklopných a fixných držiakov. Jedná sa len o odporúčaný a orientačné parameter, nie však smerodajný. V skutočnosti je dôležitý VESA štandard (či vyhovuje) a samozrejme nosnosť. U kĺbových držiakov platí vo všeobecnosti to isté. Zmena nastáva vo chvíli, keď potrebujete TV otočiť do konkrétneho uhla, alebo pri častejšej manipulácii. V tomto prípade odporúčame konzultáciu s predajcom. Ak sa vám však pozdáva držiak, ktorého maximálna odporúčaná uhlopriečka je 50 "a vy ho chcete použiť pre TV o veľkosti 52", nie je v tom žiadny problém (ak vyhovuje VESA a hmotnosť TV).To sú základné a jednoduché kroky, ktoré vám pomôžu vybrať vhodný TV držiak. Pre podrobnejší popis o výbere držiaku navštívte náš článok Ako vybrať držiak na TV, ktorý uvádza aj niekoľko praktických príkladov pre lepšiu predstavivosť.Neviete si rady?

My vám poradíme

Do poradne

info@lacnedrziaky.sk
+421 948 151 569